wtorek, 9 grudnia 2014

Książka pod choinkę - najlepszy prezent!

Zbliża się ten magiczny czas. W sklepach są świąteczne dekoracje, w oknach widać pierwsze światełka i coraz częściej słychać w radiu świąteczne piosenki. Zakładamy więc czapkę, szalik i najcieplejszą kurtkę, jaką mamy i wybieramy się na świąteczne zakupy. Mam taką cichą nadzieję, że każdy z Was wie, że książki to najlepsze prezenty. Przynajmniej ja zawsze ucieszę się z książki (mój narzeczony też!). Pewnie Wy też się ucieszycie i Wasi bliscy też. Dzisiaj mam dla Was kilka propozycji książek, które mogłyby się znaleźć pod tegorocznym najpiękniejszym w roku drzewkiem. Mam nadzieję, że może któraś z propozycji Was zainspiruje :)
Dla kochających Boże Narodzenie - W śnieżną noc
Idealna książka do czytania w wigilijny wieczór. Magia świąt, prezenty i niezwykły splot wydarzeń - takie rzezy tylko w święta. Malutkie miasteczko zostaje zasypane po przejściu burzy śnieżnej. Dla wielu mieszkańców będzie to okazja do odkrycia swoich uczuć i zobaczenia świata na nowo. 
Dla często oglądających Youtube'a - Lekko stronniczy - jeszcze więcej
Włodek i Karol prowadzą jeden z najbardziej popularnych kanałów na Youtubie. Ogląda ich około 200 tysięcy osób! W swojej książce opowiadają o swoim kanale, zdradzają kulisy tworzenia filmów i podpowiadają, jak odnaleźć się w internetowym świecie. 
Dla prowadzących zdrowy tryb życia i tych, którzy chcą zacząć - Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską 
Ania przedstawiana jest jako główna konkurentka Ewy Chodakowskiej. Ja uważam, że nie ma to znaczenia, z kim ćwiczymy, na kim się wzorujemy. Ważne, że w ogóle to robimy. Ja póki co spaceruję minimum pół godziny dziennie, ale mam nadzieję, że już wkrótce będzie to coś więcej. Ta książka to propozycja dla osób, które szukają inspiracji, motywacji, przepisów na zdrowe posiłki. Naprawdę dużo się można dowiedzieć. 
Dla uważających, że Paryż to najpiękniejsze miasto na świecie (dla mnie!) - Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś
Byliście kiedyś w Paryżu? Nie? Polecam całym sercem. To naprawdę przepiękne miasto. Ten niezwykły klimat, piękne uliczki, cudownie ubrane kobiety. W tej książce cztery przyjaciółki - modelka, pisarka, dziennikarka i producentka filmowa zdradzają sekrety paryżanek. Gdzie spędzają czas, co myślą o ślubie i co kryje się pod tak często używanym pojęciem paryski szyk? 
Dla dzieciaków i tych starszych, którzy wciąż mają w sobie dziecko - Labirynt Lukrecji 
Książka Agnieszki Chylińskiej o niesamowicie pięknym tytule. To opowieść o małej dziewczynce, która mieszka z rodzicami w kamienicy i marzy o szczęściu. Pewnego dnia Lukrecja postanawia przestać mówić. Co z tego wyniknie? Jeśli przeczytacie - dajcie znać :)
Dla ciekawych, co dzieje się z nami po śmierci - Mapa nieba
Śmierć kliniczna to jeden z tych tematów, który wciąż fascynuje nie tylko lekarzy, ale i naukowców, a nawet zwykłych ludzi. Eben, który jest neurochirurgiem, w książce Dowód opowiedział o swojej śmierci klinicznej i o tym, co w jej czasie zobaczył. Mapa nieba to książka, w której lekarz zebrał świadectwa innych osób, które doświadczyły tego co on. Opowieści zaskakują, ale i wzruszają, pokazują, że może po życiu na tym świecie czeka nas coś jeszcze.
Dla fashionistek - Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!
Znacie Radzką? To jedna z moich ulubionych dziewczyn na Youtubie. Opowiada głównie o modzie. Jest stylistką i doradza, jak właściwie ubierać się do swojej figury. Pokazuje te prawidłowe zestawy i te, w których jest coś nie tak. Jednak ubiór to nie wszystko. Radzka powtarza, że przede wszystkim trzeba się dobrze czuć w tym, co mamy na sobie. W jej książce znaleźć można mnóstwo porad, stylizacje prezentowane na prawdziwych kobietach i rzeczy, które powinny być w szafie każdej kobiety. 
Dla lubiących mroczne powieści - Przebudzenie 
Najnowsza powieść Kinga z pewnością spodoba się nie tylko jego fanom. Powieść opowiada historię pastora, który trafia do małego miasteczka. On podoba się kobietom, jego żona - mężczyzną. Mają dobre życie, jednak zmienia je tragedia. Pastor odwraca się od Boga i zostaje wygnany przez parafian. Podobno ta książka ma najbardziej przerażające zakończenie, jakie zostało napisane przez Kinga. 
Dla kochających książki - Księgarnia spełnionych marzeń 
O takiej pracy marzy każda osoba, która kocha książki. Sara ma dwadzieścia osiem lat i pracuje w księgarni. Kocha książki i pisze o nich ze starszą kobietą. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Sara wyrusza więc poznać swoją listowną przyjaciółkę. Ta jednak umiera, a Sara sama zostaje w obcym mieście. Tam odkrywa życie na nowo, o którym zapomniała, bo chowała się za książkami. Dowiaduje się, że dobrzy ludzie są istnieją, że może spełniać swoje marzenia i że w życiu naprawdę zdarzają się szczęśliwe zakończenia :)


Napiszcie mi w komentarzach, jakie książki wybraliście dla swoich bliskich lub jakie byście chcieli dostać. Może coś mi podpowiecie i będę wiedziała, co chcę znaleźć pod moim drzewkiem :)
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz