poniedziałek, 26 października 2015

Co obejrzeć w 2 ostatnich miesiącach rokuJak zwykle koniec roku w kinach zapowiada się interesująco. Bo to właśnie pod koniec roku planowane są premiery filmów liczących się potem na gali oscarowej. Mnóstwo jest jednak filmów, które na świecie mają swoją premierę właśnie pod koniec roku, natomiast u nas puszczane są dopiero w styczniu lub lutym. Bardzo żałuję, że tak jest, bo często przed Oscarami nie mamy możliwości zobaczyć ich w kinach. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam filmy, na które czekam ja, i które są najbardziej oczekiwanymi filmami w tym roku. Choć zostało jedynie dwa miesiące, będzie się działo!
SPECTRE
Na ten film czekają wszystkie fanki Daniela Craiga, ale i fani filmów akcji i samego Bonda. Tym razem najsłynniejszy agent świata otrzymuje tajemniczą wiadomość dotyczącą swojej przeszłości. To właśnie ona doprowadzi go na trop niebezpiecznej, najpotężniejszej organizacji przestępczej na świecie.
SUFRAŻYSTKA
Zwiastun tego filmu zobaczyłam w kinie wczoraj i od razu wiedziałam, że ten film muszę zobaczyć. To będzie obraz robiący wrażenie, pozostający w pamięci, pokazujący, jak wiele wyrzeczeń trzeba było podjąć, by współczesny świat wyglądał tak, jak teraz. Film pokazuje historię sufrażystek - silnych kobiet, które miały dość życia pod rządami mężczyzn. Walczyły o swoje prawa - nie tylko wyborcze, ale też i moralne. Chciały żyć swoim życiem - w pełni.
STEVE JOBS
To już kolejny film opowiadający o życiu tego niezwykłego człowieka. Nadgryzione jabłko - logo, które stworzył, jest pożądane przez każdego. Czy jednak jego historia jest aż tak fascynująca, by tworzyć kolejny film w tak krótkim czasie? Tego nie wiem, wiem jednak, że chętnie zobaczę, jak z taką rolą poradził sobie Michael Fassbender (na pewno świetnie!).
IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 2
To najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera. Jeżeli już jakiś czas czytacie mojego bloga, wiecie, że jestem ogromną fanką tej serii, zarówno książek, jak i filmów. To już ostatnia część, w której rozegra się ostateczna bitwa pomiędzy Katniss a Prezydentem Snowem. Jednocześnie, bohaterka będzie zmagała się z własnym sercem - i to właśnie teraz dokona wyboru między buntowniczym Gale'm a spokojnym, zapewniającym bezpieczeństwo Peetą.
GWIEZDNE WOJNY (?!)
Muszę się przyznać, że ja na ten film nie czekam. Może to być dla Was dziwne, niezrozumiałe bądź nienormalne, ale nie oglądałam poprzednich części. Próbowałam, naprawdę, ale po pół godzinie o mało co nie zasnęłam. Wiem jednak, że mnóstwo ludzi czeka na ten film już wiele lat i mam nadzieję, że się nie zawiodą. Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, a opowiadać będzie o trójce nowych głównych bohaterów.
MOST SZPIEGÓW
Na ten film trafiłam przypadkiem. W filmie występuje Tom Hanks, reżyserii podjął się Steven Spielberg, a zdjęcia zrobił fantastyczny Janusz Kamiński. Lata 50 XX wieku. W ZSRR więziony jest amerykański pilot. Amerykański prawnik na zlecenie CIA próbuje go uwolnić.
LISTY DO M. 2
Widzieliście pierwszą część? Ja ją uwielbiam! Świetny film na Boże Narodzenie. I to polski. Ciekawa historia, zabawne dialogi - wprowadza w ten piękny, cudowny, świąteczny nastrój. Teraz powstała kolejna część - są tu dobrze znani, starzy bohaterowie, ale i nowe, nie tylko romantyczne historie. Już nie mogę doczekać się świąt!

A Wy na jakie premiery czekacie?

3 komentarze :

 1. Również czekam na: Sufrażystkę, Gwiezdne Wojny i Kosogłos :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na Sufrażystkę, z racji tego że gra tam Helena Bohman Carter i na Kosogłosa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sufrażystka ma genialną obsadę! Helena i Meryl <3

   Usuń