poniedziałek, 16 maja 2016

Pocałunek może zmienić życie (recenzja książki "Czas pokaże")Jest takie powiedzenie, że najlepsze historie pisze życie. Niezwykle ciekawe, zaskakujące, często wręcz nieprawdopodobne. Bo czy jeden pocałunek może zmienić życie? Czy młoda studentka może związać się z dojrzałym mężczyzną? Czy każda historia może mieć szczęśliwe zakończenie? Książka Czas pokaże pozwala wierzyć, że tak. 

Życie Julki jest poukładane i drobiazgowo zaplanowane. Studiuje, pomaga mamie, spędza czas ze swoją najlepszą przyjaciółką, jest wolontariuszką w szpitalu, a w piątki wieczorem sprząta mieszkanie bogatych ludzi. Jednak pewnego wieczoru zmienia się wszystko. W szpitalu umiera dziecko - w chwili zwątpienia, smutku i płaczu Julkę całuje ordynator. I choć na początku dziewczyna jest zdenerwowana i oburzona - o pocałunku nie potrafi zapomnieć. Rozum podpowiada, by zerwać kontakt z przystojnym lekarzem, serce każe jej się zaangażować. Przecież nie można zrezygnować z  miłości! 

Czy Julka, na przekór rodzinie, będzie walczyć o miłość? Czy przyjaciółka będzie wspierać ją w uczuciu? Czy przeszłość ukochanego wpłynie na ich związek? 

Jestem wielką fanką książek Anny Ficner-Ogonowskiej. Poprzednie powieści pochłonęłam, więc na nową opowieść czekałam z utęsknieniem. I nie zawiodłam się. Po raz kolejny w nasze ręce trafia książka o miłości. Tym razem jest to miłość trudna, nieoczywista, trochę kontrowersyjna, ale tak samo piękna jak każdy inny jej rodzaj. Największym plusem powieści jest to, że całkowicie wciąga w swój świat. Czytając książkę, czujemy, jakbyśmy znali bohaterów. Jakby byli naszymi sąsiadami, koleżankami i kolegami ze studiów lub dawno niewidzianymi znajomymi. Uwielbiam to uczucie, kiedy nie mogę oderwać się od czytania.

Czas pokaże to powieść, która idealnie nadaje się pod kocyk, do czytania przy przepysznej herbacie. , Mamy jednak wiosnę, a lato zbliża się wielkimi krokami, więc książka świetnie nada się do parku, do ogródka lub na balkon. Obyczajowa powieść o miłości to byłby mój wybór na czytanie na świeżym powietrzu :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz